Založ si blog

Copywriter v praxi: Niekoľko textov na ukážku

Živím sa ako copy-graphi-writer, čo je v podstate vymyslená pozícia, zahŕňajúca moje dve najväčšie záľuby – copywriting a grafiku.

Na svojom webe mám zverejnených mnoho referencií, no z pohľadu grafiky je to omnoho jednoduchšie. Hotové diela mi stačí nahrať na grafický portál, kde si ich viete pozrieť a zhodnotiť. Ako to však vyriešiť s textami, keďže ujo Google stránky s totožnými článkami automaticky obdarí znížením pozície vo vyhľadávaní?

Niekto to rieši jednoduchými prelinkami na klientovu stránku, no tomu ja hovorím reklama zadarmo (s prelinkami sa vo veľkom obchoduje), ktorej sa (zatiaľ) nemienim zúčastňovať. Záujemca má teda u mňa k dispozícii len „holé“ názvy webov a spoločností, pre ktoré som písala, a už je na ňom, či sa mu chce ich ručne vyhľadať a texty si pozrieť, alebo sa na to vykašle a bude veriť v kvalitu, prípadne sa pousmeje a ide hľadať niekoho iného.

Pre tých, ktorí by však radi videli nejaké moje hotové texty z praxe „tu a teraz“, som pripravila tento článok. Prikladám sem tri kratšie texty, za ktoré som do dnešného dňa nedostala zaplatené, a teda sa na ne nevzťahuje žiadne právo, okrem toho môjho. Z toho dôvodu ich teda zverejňujem takto, pod svojím menom a pokope. Nech je to začiatok osvety a mini portfólia, ktorým sa môžem verejne preukázať.

 

– – – – – –

 

Automatické závlahy

Prichádza leto a s ním aj vysoké teploty a obdobia sucha. Záhradkári vedia, že vtedy sa nestačí spoliehať len na prírodné zavlažovanie v podobe dažďa, a preto majú v zálohe aj iné alternatívy. Nielen na pozemkoch s väčšou rozlohou tak dnes môžete vidieť nainštalované automatické závlahy, ktoré majiteľom pomáhajú udržať trávnik svieži a zelený aj počas tých najhorúcejších dní. A to dokonca ani nemusia byť nablízku!

Automatický závlahový systém je sieť, tvorená rozstrekovačmi, ktoré sú pod zemou napojené na elektroventily a zdroj vody (resp. čerpadlo), prípadne dažďový senzor. Správne navrhnutý a nainštalovaný systém vám ušetrí čas, ktorý by ste inak strávili ručným zalievaním, a tiež optimalizuje množstvo spotrebovanej vody. Podľa potreby si môžete nastaviť čas, množstvo i smer zavlažovania, o všetko ostatné sa postará centrálna riadiaca jednotka, ktorá sieť ovláda.

Doprajte vášmu trávniku starostlivosť, akú si zaslúži – vo všedné dni i počas vašej dlhodobejšej neprítomnosti. Automatická závlaha je investícia, ktorá sa oplatí.

 

– – – – – –

 

Kobercová tráva

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy. A korunou záhrady je zase tráva, ktorá by, podobne ako vlasy, taktiež mala vyzerať dokonalo. Ak sa vám však nedarí, alebo nemáte čas si peknú trávu vypestovať od základov sami, môžete si pomôcť malou fintou. Dajte šancu kobercovému trávniku!

Podstata je v tom, že si kúpite „už hotovú“ trávu, ktorú vám po dobu 10-12 mesiacov pestovala, hnojila a ošetrovala skúsená pestovateľská firma. Za vhodného počasia sa táto trávnatá plocha nareže na pásy dohodnutej dĺžky, a tieto si následne jednoducho vsadíte do svojej záhrady na požadované miesta. Tam, kde bolo včera len pusté stavenisko, vám už dnes môže robiť radosť hustý zelený trávnik. A rozdiel nebude poznať nikto, kto váš pozemok pár dní pred touto úpravou nevidel.

Výhody: krásny trávnik bez čakania a starostí: Pokládka je možná prakticky kedykoľvek počas roka (samozrejme ale treba rátať s tým, že napr. v zime nemusí adaptácia prebehnúť podľa predstáv). Plnohodnotné využívanie je možné už behom niekoľkých dní. Tak čo, vyskúšate to? Cena sa pohybuje už od priaznivých 2-3 eur za meter štvorcový!

 

– – – – – –

 

Robotické kosačky

Svet sa neustále automatizuje a na mnohé činnosti už nie sme sami – pomáhajú nám s nimi roboty. Obyčajná práčka či umývačka riadu sú toho skvelým príkladom, domácnosť bez nich by si už mnohí z nás nevedeli ani predstaviť. Ale pomoc sa predsa zíde aj v záhrade!

Ak ste si aj vy zamilovali robotický vysávač, ktorý stačí zapnúť, vyložiť si nohy a  počkať, kým sa podlaha opäť nebude lesknúť čistotou, určite budete nadšení aj z jeho mladšieho súrodenca – automatickej kosačky. Tento šikovný robot je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí majú v záhrade trávnik, no nemajú čas sa oň pravidelne starať. Kosačka sa pohybuje, nabíja a kosí úplne sama, zatiaľ čo vy sa môžete naplno venovať rodine alebo biznisu. Za tento luxus si však budete musieť priplatiť, ceny sa (zatiaľ) pohybujú v štvorciferných číslach.

Aby ste robotickú kosačku mohli využívať naplno, ideálne je mať rovný, nesvahovitý záhradný terén bez zložitých štruktúr. Skrátka, bez zbytočných „prekážok“ v podobe stromov, záhonov či skaliek, ktoré by kosačke bránili v práci.

Ak vás tento pomocník zaujal a rozmýšľate nad jeho kúpou, pripravujeme pre vás článok o tom, na čo si pri jeho výbere dať pozor.

 

 

– – – – – –

 

 

Prečo ľudia pália mosty?

31.08.2020

Natália mala v Ďalekom meste kamošku Elišku. Teda, skôr len takú známu. Bývalú spolužiačku, s ktorou si občas zašli na burger, pivo a pár rečí. Obe dievčatá mali podobný pohľad na svet i rovnako pokrútený zmysel pre humor, a preto zostali v kontakte aj po tom, čo sa Natália odsťahovala. – „Máš v pondelok čas na nejaký ten burger?“, [...]

Chceš bývať vo svojom? Bež si zarobiť za hranice!

29.09.2019

Myslím si, že čo sa týka bývania, kedysi to mali mladí ľudia oveľa jednoduchšie ako teraz. Z práce ste dostali štátom pridelený byt, ktorého rozloha sa odvíjala od veľkosti vašej rodiny. Ak ste teda boli sami, zväčša vám bol ponúknutý klasický, jednoizbový a ak vás bolo viac, izby pribúdali. Získať však od štátu nejakú pomoc dnes, to chce hlavne pevné [...]

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom

29.05.2019

Na tomto prísloví je bez debaty veľký kus pravdy a osobne úprimne obdivujem všetkých ľudí, ktorí sa vedia fluentne dohovoriť aj v inej, než materinskej reči. Najrozšírenejším jazykom sveta (okrem čínštiny a španielčiny) je angličtina, ktorá nám umožňuje vymieňať si myšlienky v takmer každom kúte zemegule. Práve z tohto dôvodu som neraz [...]

Viedeň / Teroristický útok /

Dvoch komplicov páchateľa teroristického útoku vo Viedni odsúdili na doživotie

02.02.2023 07:28

Džihádista 2. novembra 2020 pri teroristickom útoku v centre Viedne usmrtil štyri osoby a ďalších 23 zranil.

SR NRSR 78. schôdza rokovanie BAX

Robia si z prezidentky srandu, mala by to zastaviť, tvrdí politológ

02.02.2023 06:05

Ak chce dočasne poverená vláda Eduarda Hegera späť právomoci, prezidentka by jej hneď mala zobrať poverenie, hovorí v podcaste denníka Pravda politológ Jozef Lenč.

SR NRSR 78. schôdza rokovanie BAX

Džentlmenská dohoda až do volieb? Nehrozí, tvrdí politológ. Poslanci vyťahujú populistické návrhy a Čaputová varuje

02.02.2023 06:00

Kollár uviedol, že pri schvaľovaní niektorých zákonov bude zaujímavé sledovať „zhluky“ poslancov.

Leopard 2, Nemecko

ONLINE: Poľsko dá svoje F-16 Ukrajine, ale len ak to odsúhlasí NATO

02.02.2023 05:50, aktualizované: 07:05

Poľsko má vo výzbroji 46 stíhačiek F-16 a je ich ochotné poskytnúť Ukrajine, ale len v prípade, že to odsúhlasí NATO ako celok.

.nana

Píšem o živote a o tom, čo sa stalo... #ibazebynie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 64989x
Priemerná čítanosť článkov: 2166x

Autor blogu