Založ si blog

Prečo ľudia pália mosty?

 

Natália mala v Ďalekom meste kamošku Elišku. Teda, skôr len takú známu. Bývalú spolužiačku, s ktorou si občas zašli na burger, pivo a pár rečí. Obe dievčatá mali podobný pohľad na svet i rovnako pokrútený zmysel pre humor, a preto zostali v kontakte aj po tom, čo sa Natália odsťahovala.

 

–  „Máš v pondelok čas na nejaký ten burger?“, ozvala sa Natália, keď sa jej po čase znova naskytla cesta do Ďalekého mesta. Z týchto stretnutí sa už pomaly stala tradícia. Doobeda vybavovačky po meste, poobede zraz s Eliškou a potom rýchlo šupky-hupky na vlak domov. Naposledy sa takto videli pred niekoľkými mesiacmi.

– „anooo, najdem si :). kludne aj hned po robote mozeme nieco vymysliet. Uz je inak otvorena aj ta nasa burgraren, prestahovali ju na namestie“.

– Ano ano, viem. Veď uvidíme, kam nás to zavedie. Tak mi potom v pondelok napíš, kde a kedy ťa mám počkať, jo?“

– „Jasneee, piseme si :)“

 

Eliška sa však už viac neozvala. Natália sa s ňou márne snažila skontaktovať, všetky správy i telefonáty ostávali bez odpovede. Deň, dva… spočiatku si nahovárala, že za to určite môže ukradnutý mobil, alebo nedajbože nejaká vážna nehoda. No postupne, i keď nerada, si musela priznať pravdu – Eliškina ignorácia bola zámerná.

 

Možno je to zvláštnosť a možno len náhoda, ale v Natáliinom živote nenájdete človeka, na ktorého by mala vyslovene ťažké srdce. Takýto vývoj situácie, a ešte k tomu od človeka, kde to absolútne nečakala, ju preto veľmi zamrzel a vynorilo sa pred ňou množstvo otázok:

 

– Čo sa mi to práve stalo?

– Prečo sa rozhodla ignorovať ma?

– Napísala som niečo zlé? Žeby sa na niečo urazila?

– Zatajuje sa preto, aby sa so mnou nemusela stretnúť?

– Prečo sa potom ale so mnou dohadovala, keď evidentne nemá záujem?

– Nebolo by jednoduchšie proste odpísať a niečo si vymyslieť, keď už nemá gule na to, povedať mi pravdu?

– Prečo sa takto správa inteligentná osoba, ktorej pomaly ťahá na tridsiatku? Takto sa predsa prejavujú pubertiaci, nie vysokoškolsky vzdelaní ľudia…

– Vysvetlí mi niekedy, čo jej sadlo na nos, alebo to týmto excesom definitívne uzavrela?

 

Samé otázky a žiadne odpovede… aj také situácie sa v živote stávajú a človek sa s nimi musí naučiť žiť. Iné neostávalo ani Natálii, a tak Elišku časom vypustila z hlavy. Spomenula si však na ňu pri každej návšteve Ďalekého mesta, kedy jej červík dohadov opakovane začal vŕtať do mozgu a klásť známe otázky. Neznáša takúto zbabelú nekorektnosť, sama sa predsa drží toho, že každý si zaslúži vedieť pravdu! Tak prečo nie ona?

 

 

 

Prešiel ďalší rok a Natália si, tak ako každý deň, nezúčastnene prezerá novinky na sociálnej sieti. Medzi fotkami ju zaujme pekné farebné tetovanie. Hneď ten štýl spoznala, toho tatéra jej kedysi ukázala Eliška. A toto je jej nový úlovok. Natália sa zhlboka nadýchla a rozhodla sa. Skúsi urobiť ešte jeden, posledný ústretový krok. Skúsi sa znova ozvať, pripomenúť, požiadať o vysvetlenie. Možno sa podarí a konečne bude môcť tento podraz zahodiť za hlavu.

 

–  „Ahoj, vyskočilo tu na mňa tvoje nové tetovanie. Teeda, tatérovi posielam pochvalu! Škoda, že to medzi nami takto dopadlo, celkom mi chýbajú naše kde-tu stretnutia pri burgri…“

 

Chceš bývať vo svojom? Bež si zarobiť za hranice!

29.09.2019

Myslím si, že čo sa týka bývania, kedysi to mali mladí ľudia oveľa jednoduchšie ako teraz. Z práce ste dostali štátom pridelený byt, ktorého rozloha sa odvíjala od veľkosti vašej rodiny. Ak ste teda boli sami, zväčša vám bol ponúknutý klasický, jednoizbový a ak vás bolo viac, izby pribúdali. Získať však od štátu nejakú pomoc dnes, to chce hlavne pevné [...]

Copywriter v praxi: Niekoľko textov na ukážku

10.07.2019

Živím sa ako copy-graphi-writer, čo je v podstate vymyslená pozícia, zahŕňajúca moje dve najväčšie záľuby – copywriting a grafiku. Na svojom webe mám zverejnených mnoho referencií, no z pohľadu grafiky je to omnoho jednoduchšie. Hotové diela mi stačí nahrať na grafický portál, kde si ich viete pozrieť a zhodnotiť. Ako to však vyriešiť s textami, keďže ujo [...]

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom

29.05.2019

Na tomto prísloví je bez debaty veľký kus pravdy a osobne úprimne obdivujem všetkých ľudí, ktorí sa vedia fluentne dohovoriť aj v inej, než materinskej reči. Najrozšírenejším jazykom sveta (okrem čínštiny a španielčiny) je angličtina, ktorá nám umožňuje vymieňať si myšlienky v takmer každom kúte zemegule. Práve z tohto dôvodu som neraz [...]

Petr Pavel

Pavel: NATO by malo uvažovať o dodávkach stíhačiek pre Ukrajinu

02.02.2023 09:04

Podpora Kyjeva je podľa českého prezidenta v našom vlastnom záujme.

Robert Kaliňák

NAKA obvinila Kaliňáka a Brhela st. z podplácania na Finančnej správe

02.02.2023 08:25, aktualizované: 08:56

Úplatok mali poskytnúť osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy v súvislosti s výkonom tejto funkcie.

Viedeň / Teroristický útok /

Dvoch komplicov páchateľa teroristického útoku vo Viedni odsúdili na doživotie

02.02.2023 07:28

Džihádista 2. novembra 2020 pri teroristickom útoku v centre Viedne usmrtil štyri osoby a ďalších 23 zranil.

Zuzana Čaputová

Robia si z prezidentky srandu, mala by to zastaviť, tvrdí politológ

02.02.2023 06:05

Ak chce dočasne poverená vláda Eduarda Hegera späť právomoci, prezidentka by jej hneď mala zobrať poverenie, hovorí v podcaste denníka Pravda politológ Jozef Lenč.

.nana

Píšem o živote a o tom, čo sa stalo... #ibazebynie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 64996x
Priemerná čítanosť článkov: 2167x

Autor blogu